جمعه, 1 بهمن 1395 الجمعة, جانفييه 20, 2017           فارسی English
عنوان : مراسم افتتاح آموزش عملی كارشناسان جدید الاستخدام در مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با حضور مدیر كل دفتر آموزش كاركنان و معاون آموزش و دانشجویی موسسه آموزش علمی كاربردی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ 
منبع خبر : روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل
مراسم افتتاح دوره‌های عملی کارشناسان جدیدالاستخدام وزارت جهاد کشاورزی روز شنبه هیجدهم دی ماه سال 1395 با حضور مهندس ورداسبی مدیر کل مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، مهندس میثمی تبار مدیر کل دفتر آموزش کارکنان، دکتر احمدی‌نژاد معاون آموزش و دانشجویی موسسه آموزش علمی کاربردی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس سروی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، دکتر حسین کربلائی خیاوی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، اروجعلی محمدی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، حجت‌الاسلام رشادی امام جمعه پارس‌آباد، مهندس صمدی فرماندار پارس آباد و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، پس از مراسم افتتاح و بازدید از قسمت‌های مختلف پردیس آموزش کشاورزی مغان ابتدا دکتر کربلائی خیاوی گزارشی از عملکرد مرکز و سیمای کشاورزی استان اردبیل را ارائه نمود.

دکتر حسین کربلائی خیاوی در رابطه با معاونت آموزش کشاورزی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل اظهار داشت: این معاونت در زمینه آموزش ضمن خدمت کارکنان، آموزش بهره برداران کشاورزی، آموزش علمی کاربردی و آموزش مهارت های کار و دانش فعالیت می نماید.

وی در خصوص برنامه افزایش اثربخشی در مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بیان کرد: افزایش درآمد کشاورزان، بهبود امنیت غذایی و پایداری نظام تولید از برنامه های محوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بوده و استفاده از ظرفیت های دانشگاه ها، بخش خصوصی و ظرفیت های بین المللی برای افزایش اثربخشی در بخش کشاورزی بسیار مهم و اساسی است.

رئیس مرکز در ادامه گفت: برای تجهیز و تکمیل پروژه پردیس آموزش کشاورزی مغان مبلغ 4900000000 ریال هزینه شده که این پروژه در یک بازه زمانی کوتاه و با کیفیت بالا توسط همکاران سخت کوش مرکز با پیشرفت فیزیکی 100 درصد انجام و به اتمام رسیده است.         

دکتر احمدی‌نژاد معاون آموزشی و دانشجویی موسسه علمی کاربردی که در آئین افتتاحیه دوره آموزشی عملی کارشناسان جدیدالاستخدام سخن می‌گفت اظهار داشت: موسسه آموزش علمی کاربردی پس از ساماندهی، تنها متولی کل آموزش بخش کشاورزی است.

وی گفت: نظام سلامت حرفه‌ای در بخش کشاورزی تاکنون اجرایی نشده و قرار است از ابتدای سال 96 عملیاتی شود.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به افزایش سن و کاهش جمعیت کشاورزان کشور اظهار داشت: در جهان از 50 سال پیش سازمان تربیت کشاورزان آینده تشکیل شده و در ایران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی این نهاد را در قالب موسسه آموزش علمی کاربردی پیاده‌سازی کرده است.

وی در خصوص ماده 23 قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی گفت: دوره‌های عملی به شکل پیشرفته‌تر با همکاری مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های کشت و صنعت، در راستای رفع نیازهای توسعه‌ای و ارتقاء جایگاه آموزش علمی کاربردی بخش کشاورزی اجرا خواهد شد.

در پایان مهندس میثمی تبار مدیر کل آموزش کارکنان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در خصوص آموزش عملی کارشناسان جدیدالاستخدام اظهار داشت: با توجه به تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر آموزش عملی کارشناسان جدیدالاستخدام در فیلدهای تولید، دفتر آموزش کارکنان اولین پایلوت آموزشی مذکور را با مشارکت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل، سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و همچنین مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی نمود.

وی ادامه داد: آموزش های عملی با حضور حاکمیتی بخش کشاورزی در مراکز جهاد کشاورزی و در کنار بخش خصوصی محقق خواهد شد. مهندس میثمی تبار با تقدیر از زحمات دکتر حسین کربلائی خیاوی گفت: ظرفیت و پتانسیلی که تا ‌به حال استفاده نمی‌شد و در حال تخریب بود در مدت کوتاهی به روز شده و آماده پذیرایی از کارشناسان جدیدالاستخدام گردید.

 


روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل


مركز تحقيقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8